Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta i Gminy Sobótka
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

OGŁOSZENIE W SPRAWIE SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ NA POTRZEBY KORPUSU SZEREGOWYCH

Sobótka, 25.07.2017 r.

 

Ogłoszenie

w sprawie służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych

 

Informuję, że Wojskowa Komenda Uzupełnień we Wrocławiu prowadzi rekrutacje na III turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych.

 

Czteromiesięczne szkolenie rozpocznie się 5 września 2017r. Służba przygotowawcza umożliwia wstąpienie do Narodowych Sił Rezerwowych wraz ze wszystkimi uprawnieniami i korzyściami z tego wynikającymi i daje szansę pełnienia służby w korpusie szeregowych zawodowych.

 

Szkolenie w ramach służby przygotowawczej w korpusie szeregowych trwa do czterech miesięcy, a po jego odbyciu uzyskuje się prawo do posiadania stopnia wojskowego.

 

Służba przygotowawcza będzie odbywać się w ośrodkach szkolenia i w jednostkach wojskowych. Na ochotników czeka szkolenie podstawowe, które jest jednakowe dla wszystkich.

 

Ochotnicy którzy na co dzień pracują, dostaną zaświadczenie, na podstawie którego mogą otrzymać w pracy bezpłatny urlop na czas pełnienia służby.

 

Wszyscy oprócz upoważnienia podstawowego dostaną zwrot kosztów dojazdu do miejsca, gdzie będą odbywać służbę przygotowawczą., umundurowanie, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, a ci którzy utrzymują rodzinę będą mogli starać się o zasiłek.

 

Jeśli posiadasz obywatelstwo polskie, jesteś osobą pełnoletnią, masz uregulowany stosunek do służby wojskowej, nie byłeś/aś karany/a i posiadasz odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby, a co najważniejsze - chcesz związać się z mundurem - nie zwlekaj i złóż wniosek do służby przygotowawczej.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anna Lachtera 25-07-2017 14:51
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Kazimierz Mydlarz 25-07-2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Lachtera 26-07-2017 15:45