Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta i Gminy Sobótka
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Doradztwo dla Organizacji Pozarządowych


Regionalny Punkt Konsultacyjno - Doradczy dla Organizacji Pozarządowych, działający przy Wydziale Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWD przy ul. Ostrowskiego 7 we Wrocławiu, zaprasza organizacje pozarządowe do skorzystania z profesjonalnego  wsparcia doradczego.

 

Jeśli nie wiesz skąd pozyskać środki na działalność swojej organizacji pozarządowej, jak przygotować prawidłowo ofertę na realizację zadania publicznego, jakimi zasadami należy się kierować przy jego rozliczaniu, nasz doradca odpowie na te pytania oraz na wiele innych związanych z działaniem NGO.

 

Doradztwo udzielane jest zarówno w formie osobistej, jak i telefonicznej i mailowej.

 

Aby skorzystać z doradztwa osobistego należy wcześniej umówić się pod nr tel. 71 770 40 76 lub pod adresem mailowym: konsultacje_ngo@umwd.pl, na który również można przesyłać zapytania w formie elektronicznej.

 

Zapraszamy na ul. Ostrowskiego 7, 53-238 Wrocław   [piętro I, pok. 401]
>>>poniedziałek  11.00-16.00

>>>środa  8.00-13.00.

 

Doradcą w Punkcie Konsultacyjnym jest pani Jolanta Kluba.

Socjolożka i ekonomistka, doktorantka Studium Doktoranckiego Nauk o Polityce, Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawodowo zajmuje się pracą przy realizacji projektów współfinansowanych
z środków UE, z programu Młodzież w Działaniu, FIO oraz innych źródeł publicznych (m.in. projektów współfinansowanych ze środków JST) w zakresie ich rozliczania oraz ewaluacji. Z organizacjami pozarządowymi związana od 2003 roku. Współpracuje zarówno z dopiero powstałymi organizacjami, jak
i tymi, które współtworzą i rozwijają polskie społeczeństwo obywatelskie już od wielu lat.

Posiada ukończone kursy: tworzenia wniosków do PO KL,  zarządzania projektem, a także kursy rozliczania środków publicznych (krajowych i unijnych).

Posiada praktyczną znajomość generatorów ofert/wniosków poszczególnych programów grantowych (m.in. FIO, ASOS, system składania i obsługi wniosków Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, generatory JST), programów księgowych (Rewizor GT, RAKS i LeftHand), a także programów statystycznych (służących statystycznej analizie danych): SPSS i STATISTICA.

 

Sama o sobie mówi: z uwagi na wieloletnie działania w sektorze pozarządowym znam specyfikę funkcjonowania ngo’sów oraz podstawowe problemy, z jakimi borykają się w codziennej działalności. Doświadczenie z pracy w organizacjach i współpracy z nimi podpowiada mi, że problemy te to przede wszystkim wszelkie kwestie finansowe – od źródeł środków na działalność, jakie można wykorzystać, po poprawną ewidencję i rozliczenie tych, jakie zostały pozyskane. Oczywiście doradzę również, jak napisać wniosek o dotację. Na tym etapie częstym problemem jest niedostateczne uzasadnienie podejmowanych działań – by  temu zaradzić, wskażę, gdzie szukać odpowiednich danych.

Wydaje mi się również, że w realizacji projektów często nie doceniamy znaczenia ich ewaluacji – również
w tym zakresie podpowiem, co można zrobić, by wykraczała ona poza standardową ocenę zrealizowanych działań przez ich bezpośrednich odbiorców
.

 

Link do strony z informacją o PKD: http://www.umwd.dolnyslask.pl/spoleczenstwoobywatelskie/doradztwo-dla-ngo/

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Monika Marciszyn 17-03-2014 08:07
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 17-03-2014
Ostatnia aktualizacja: - 17-03-2014 08:07