Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Testowy
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ośrodek Sportu i Rekreacji - statut OSiR

Ośrodek Rekreacji i Sportu

ul. Parkowa 20
74-400 Dębno
tel.95/ 7602436

 

www.maratondebno.pl

 

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji - Stanisław Lenkiewicz

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębnie swoją działalność rozpoczął 1 lipca 2002 r. Realizuje zadania w zakresie upowszechniania sportu, turystyki i rekreacji. Podstawowym celem pracy Ośrodka Sportu i Rekreacji jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb społeczeństwa w zakresie kultury fizycznej, turystyki i rekreacji oraz korzystania z ogólnie dostępnych urządzeń sportowych i terenów rekreacyjnych. Do podstawowych zadań Ośrodka Sportu i Rekreacji należy: popularyzacja walorów rekreacji ruchowej, organizowanie zajęć, zawodów i imprez sportowo-rekreacyjnych oraz turystycznych, zapewnienie kadry instruktorów do prowadzenia zajęć rekreacyjnych, rozwijanie usług w zakresie rekreacji ruchowej, tworzenie i udostępnianie bazy sportowo-rekreacyjnej, prowadzenie wypożyczalni sprzętu sportowo-rekreacyjnego i turystycznego, organizowanie nauki pływania, współdziałanie w upowszechnianiu sportu, turystyki i rekreacji z organizacjami, stowarzyszeniami kultury fizycznej, szkołami i związkami sportowymi, promocja miasta i gminy.

Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi swoją działalność na następujących obiektach:

   1. Budynek administracyjno-biurowy przy ul. Parkowa 20, plaża miejska;

   2. Stadion sportowy przy ul. Gorzowskiej 7;

   3. Kompleks boisk sportowych przy ul. Daszyńskiego 20;

   4. Kompleks boisk sportowych na osiedlu Waryńskiego;

   5. Hala sportowo - rehabilitacyjna.

OSiR jest organizatorem Maratonu Dębno, który jest najstarszą i zarazem największą imprezą biegową w kraju - znaną w całej Polsce i w wielu krajach Europy. O renomie dębnowskiego maratonu świadczy fakt, iż co roku w naszym mieście rozgrywane są Mistrzostwa Polski Kobiet, Mistrzostwa Polski Mężczyzn oraz Mistrzostwa Polski Policjantów i jest on ujęty w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki oraz Europejskiego Stowarzyszenia LA.

Organizuje także zawody o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym, wśród których należy wymienić: Puchar Polski w Triathlonie, Zawody Konne, Mityng Lekkoatletyczny dla osób niepełnosprawnych, Gimnazjadę oraz mniejsze turnieje takie jak: turnieje piłki siatkowej, turnieje piłki nożnej, turniej piłki ręcznej, turnieje piłki koszykowej, turnieje tenisa ziemnego oraz imprezy biegowe.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mirosław Turów 21-02-2019 10:51
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Mirosław Turów 21-02-2019
Ostatnia aktualizacja: Mirosław Turów 27-01-2021 13:32